Japońska sztuka feng shui Feng shui to praktyka wewnątrz japońskiej estetykiFeng Shui to starożytna chińska praktyka, która może pomóc Ci stworzyć równowagę w Twoim życiu. Podstawową zasadą Feng Shui jest wnoszenie dobrej energii do otoczenia. Odbywa się to poprzez układanie mebli i innych przedmiotów w sposób, który tworzy harmonię i szczęście. To coś więcej niż tylko dekoracja - chodzi o to, aby twój dom był spokojnym i pocieszającym miejscem. Aby to zrobić, musisz skupić się na energii każdego zakątka swojego mieszkania. Możesz to zrobić za pomocą kilku kroków: - Po pierwsze, stań na środku pokoju, w którym spędzasz najwięcej czasu i powoli obróć się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, rozglądając się powoli i uważnie. - Następnie zapisz problemy, które widzisz w każdym z rogów.

Nie bój się bieli i neutrali

Może to zabrzmieć dziwnie, ale japoński styl i design często charakteryzuje się użyciem bieli i neutralnych kolorów. Jeśli nadal zmagasz się z tym, jak udekorować mieszkanie w stylu japońskim, rozważ użycie większej ilości bieli i neutralnych kolorów w swoim projekcie. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, istnieje wiele sposobów, w jaki możesz dodać te kolory do swojej przestrzeni. Na przykład, możesz pomalować ściany na biało lub dodać białą tapetę. Możesz także użyć białych obrusów, białych talerzy i misek oraz białych poduszek. Możesz nawet użyć białych kwiatów, takich jak białe lilie lub białe tulipany. Możesz również dodać neutralne kolory do swojej przestrzeni, jak owsianka lub beż, lub brązowe meble. Możesz dodać dywaniki w neutralnym kolorze, a nawet dodać kilka wzorzystych poduszek lub koców dla dodatkowego koloru.

Dekorowanie mieszkania w stylu japońskim z naciskiem na przechowywanie

Jeśli masz małe mieszkanie, wiesz, że przechowywanie jest prawdziwym wyzwaniem. Jeśli lubisz styl japoński i chcesz udekorować swój dom w stylu japońskim, rozważ skupienie się na przechowywaniu. Może to być tak proste, jak dodanie półki z książkami lub ściany w stylu książkowym, lub wykorzystanie ściany do przechowywania przedmiotów, takich jak twoje dodatkowe talerze. Możesz użyć półki montowanej na ścianie do przechowywania dodatkowych książek lub nawet użyć jej do przechowywania płyt DVD lub CD. Możesz użyć półek montowanych na ścianie, aby dodać dodatkowe miejsce do przechowywania w łazience lub użyć ich do przechowywania przyborów toaletowych w kuchni.

Wybór łóżka kanapy/sofy lub narożnika

Narożnik z funkcją spania to idealne rozwiązanie na małą przestrzeń. Te meble można wysunąć, aby stworzyć przytulne i wygodne miejsce w nocy. Oferują również dużo miejsca do przechowywania i mogą pełnić funkcję biura lub pokoju gościnnego w ciągu dnia. Narożnik z funkcją spania to idealny element do salonu. Z leżanką lub fotelem może stać się miejscem do oglądania telewizji lub czytania książki. Jako sofa możesz jej używać zarówno do spotkań towarzyskich, jak i relaksu z kimś wyjątkowym.

 

Autorka strony