Co pasuje do szarej kanapy w salonie?W salonie kanapa szara jest nietypowym graczem. Nie wyróżnia się tak bardzo, jak mogłaby w sypialni czy przestrzeni przypominającej gabinet, ale i tak udaje jej się zostawić ślad. Salon jest zazwyczaj miejscem, w którym się relaksujemy i spędzamy czas z przyjaciółmi i rodziną, więc musi być wygodny i czuć się jak w domu. Szary pasuje do tego idealnie! Aby pomóc Ci dokonać właściwych wyborów podczas dekorowania Twojego salonu tym neutralnym odcieniem, zebraliśmy razem kilka pomysłów na to, co idzie dobrze z szarą kanapą w tej szczególnej przestrzeni. Czy właśnie zakupiłeś swoją pierwszą szarą sofę lub po prostu szukasz nowych opcji, te wskazówki pomogą Ci wybrać właściwe akcesoria i akcenty.

Jaki kolor dobrze komponuje się z szarością?

Chociaż szary może być sparowany z prawie każdym kolorem, ważne jest, aby wybrać odpowiednie odcienie podczas dekoracji z nim. W szczególności, najlepiej pasujące kolory do szarej sofy to czarny, beżowy, biały i niebieski. Wybierając kolory z tej palety, możesz zapewnić, że Twój salon będzie miał zrównoważony i harmonijny schemat kolorów.

Jeżeli ty wybierasz kolory które są zbyt jaskrawe lub zbyt ciemne, twój żywy pokój może kończyć uczucie zagracony i niezrównoważony.

Czarny i ciemni kolory w ogólności miewają skłonność być intensywni, podczas gdy biały i bardzo lekcy kolory często opisują jako być czysty i mieć uspokajający skutek. Niebieski, średnia, widziany jest jako oba ciepły i chłodny zależnie od swój tonu.

Jasnoszara kanapa

Jasny szary jest najłatwiejszym odcieniem do łączenia z innymi kolorami, ponieważ nie jest ani zbyt ciepły, ani zbyt chłodny. Do jasnoszarej sofy możesz dobrać takie odcienie jak beżowy, biały i niebieski, które zrównoważą jasność odcienia. Inne kolory, których możesz użyć to czerwony, bordowy i khaki.

Ciemnoszara kanapa

W przypadku ciemnoszarej sofy masz więcej opcji. Możliwe jest połączenie ciemnoszarej sofy z niemal każdym kolorem. Jeśli jednak chcesz zachować równowagę w ogólnym wyglądzie salonu, powinieneś wybrać kolory z rodziny niebieskich i/lub beżowych.

Z ciemnoszarą sofą dobrze komponują się: czerwony, pomarańczowy, fioletowy, żółty i zielony, a także niebieski, brązowy i biały.

Podczas dekorowania z szarą sofą, chcesz pamiętać, że kolor ten jest w rzeczywistości połączeniem czerni, bieli i szarości. Oznacza to, że możesz użyć odcieni, które są ciemniejsze, jaśniejsze lub stanowią kombinację obu.

Dla ciemniejszego żywego pokoju, ty możesz używać ciepłych odcieni, tak jak czerwony lub burgund, lub ty możesz używać ciemnego błękitu. Dla lekkiego żywego pokoju, ty możesz używać chłodne kolory, tak jak żółty, błękitny lub zielony.

W ogólności, ty chcesz używać ciepłe kolory dla sofy, i chłodne kolory dla akcesoriów. To pomaga twój żywemu pokojowi patrzeć więcej zrównoważony i spójnie projektować.

 

Autorka strony